Kui oled jõudnud selle küsimuseni, siis on Sinus juba olemas soov treenida ja ehk on juba eesmärkki seatud. Seda blogipostitust lugedes saad teada, millest võiks alustada. Surfates veidi spordiklubide kodulehtedel võtab kindlasti silme eest kirjuks – nii palju valikuid…
Millise treeninguga alustada?
Annan Sulle kätte esmased suunad, mille järgi oma valikuid hakata seadma. Kui sa mõtled liikumisele või spordile, mis ala või tegevus on sulle huvi pakkunud? Või ala, mida oled telekast jälginud ning soovinud ka ise kunagi järgi proovida.
Mõtle, kas sulle meeldib individuaalselt või koos kaaslastega sportida. Kui Sind motiveerivad sõbrad või võistlusliku komponent, siis vali meeskondlikud alad nagu sulgpall, tennis, padel, korvpall vms. Kui Sind motiveerivad muusika ja rütmid, siis vali rühmatreeningud – esmalt treeningud, mis on suunatud algajatele. Või pane oma sõprade ja pereliikmetega kokku üks vahva punt ja palgake personaaltreener, kes koostab just teie rühmale motiveeriva ringtreeningu või hoopiski Pilatese matitreeningu.
Kui oled rohkem omaette tegutseja, siis Sulle võiks sobida jõusaalis treenimine. Vali endale spordiklubi, mida on võimalik külastada väikseima vaevaga ehk asukoht on kodule või tööle võimalikult lähedal. Nii ei saa tulla vabandust, et mul ei ole aega saali minna.
Jõusaali minekuks ei pea koheselt olema treeningkava. Hea on alguses saali ja treeningvahenditega tutvuma minna. Paljudes jõusaalides on olemas valvetreenerid, kes hea meelega tutvustavad saali, seadmeid ja treeningvahendeid. Küsi julgelt abi! Kui oled mõnda aega juba jõusaalis käinud, meelde tuletanud kõik kehalises kasvatuses õpitud harjutused, siis oleks aeg teadlikumalt ja eesmärgipärasemalt treenida. Igas spordiklubis töötavad personaaltreenerid, tutvu nendega spordiklubi kodulehel ja vaatle, kes kuidas saalis reaalselt töötab. Vali välja endale sobiv treener ja lepi temaga kokku esimene kohtumine.
Personaaltreeningu esmasel kohtumisel räägitakse läbi peamine eesmärk, pannakse paika reaalne tegevuskava, tehakse soovi korral mõõtmised. Sõltuvalt vestluse pikkusest ei pruugi esimesel kohtumisel jõuda teha tugevaid treeningharjutusi, vaid treener lihtsalt vaatleb, kuidas inimene sooritab baasharjutusi nagu kükk, jõutõmme, kätekõverdused, kerestabiilsusharjutused jne. Järgnevatel treeningkohtumistel saab lihvida individuaalselt sobivate harjutuste tehnikat, määrata koormused, seeriad ja korduste arvud jne. Eesmärgipärase treeningkava koostamiseks tuleks kindlasti arvestada 3-5 personaaltreeninguga.
Mis maksab?
Veel paar tähtsat küsimust, mis on Sul kindlasti keelel. Mis on personaaltreeningu hind? Milline riietus on sobilik jõusaalis treenimiseks?
1 treening personaaltreener Liis Arulaga maksab 65 eurot, 5x treeningpakett on 300 eurot. Sellele lisandub Golden Club 1x sissepääs või liikmetasu. Personaaltreeningu aja kokku leppimiseks kirjuta info@trennielamus.com
Mis selga panna?
Personaaltreeningusse tulles soovitan selga panna mugavad sportlikud riided – väga hästi sobib t-särk ja treeningpüksid, mis võimaldavad vabalt liikuda. Jalatsiteks sobivad sisetreeninguks mõeldud üldtreeningujalatsid. Golden Clubis on kohapeal olemas higirätikud ja veeautomaat. Et hoida ja hoolida meie planeedist, siis on soovitatav kaasa võtta korduvkasutatav joogipudel.
Esimese sammu astumiseni veel paar (treening)rutiini soodustavat soovitust:
- Ärka varem, kui puhkuse ajal – nii oled virge ja jõuad oma päeva paremini planeerida;
- Mine saali – nii on kindel, et trenn saab tehtud;
- Tee tervislikumaid toiduvalikuid – nii on energiat päevategemistega toime tulla;
- Vähenda ekraaniaega – nii on rohkem aega teha olulisi asju nagu veeta aega lähedast ja sõpradega;
- Loe inspireerivat raamatut – nii tekib endas samuti soov midagi ära teha ja saavutada;
- Joo rohkem vett ja loobu alkoholist – nii on su keha vedeliku tasakaal paigas;
- Viibi looduses – nii toidad oma vaimuenergiat ja vähendad stressi;
- Ole järjepidev – nii tulevad tulemused;
- Naudi, mida teed!
Seega, esmalt tee valik kas meeskondlik või individuaalsport. Vali asukohapõhine spordiklubi, läbi vaatluse tutvu keskkonna ja treeneritega. Tuleta iseseisvalt meelde baasharjutused. Konsulteeri personaaltreeneriga, kes koostab individuaalsetest eesmärkidest lähtuva jõusaali treeningkava.
Kohtumiseni saalis!
Sinu personaaltreener,
Liis Arula