Mis on PilateseTuba?

PilateseTuba pakub Pilatese harjutuste baasil eratreeninguid matil, PilatesReformer ja PilatesTower, Pilates Baby Arc masinal jm. pisivahenditega. MatiPilateses sooritatakse harjutusi matil. PilatesReformer ja PilatesTower on J.H. Pilatese poolt leiutatud ja tänapäevaselt täiustatud treeningvahendid, milles kasutatakse vedrudel põhinevat süsteemi – vedrusid pingutatakse või töötatakse vastu vedrude kokkutõmbejõule. See võimaldab treenida liigeseid ülekoormamata, on ohutu treeningvigastustest taastumisel ja sobilik paljude lülisamba ning liigestega seotud probleemide puhul.

Mis on Pilates?

Pilates on harjutuste süsteem, mis põhineb J.H. Pilatese õpetustel ja filosoofial.

Pilateses on kombineeritud sügav hingamine ja kontrollitud liigutus, mis aitab vabaneda (selja)pingetest ja joondab lülisamba. See meetod korrigeerib lihaste ebatasakaalu ning läbi kerelihaste stabiilususe tekitab tugeva „postamendi”.  Regulaarselt Pilatese harjutusi harrastades arenevad painduvus ja liigesliikuvus. Läbi füüsilise tasakaalu saavutatakse ka vaimne tasakaal.

Kellele sobib Pilates?

Pilates sobib igale inimesele – nii sportlasele kui ka mitte treenitud inimesele. Pilates toetab teisi spordialasid ja on ideaalne ka vigastustest taastumisel.