0 thoughts on “

 1. Svea says:

  Hei!
  Nii vahva, et ka toitumisnõuandeid siin jagama hakati.
  Ja tänud sellele, kes iganes selle kaaluka lingi siia lisas 🙂 Ma uurisin seda ja sain teada, et olen hetkel ülekaalus (no seda ma teadsin küll ka ilma kaalukata); veel sain teada oma ideaalkaalu, ja selleks, et ideaalkaalu saavutada, pean võtma eesmärgiks 7 nädalaga 7 kilo maha võtma. Selle kaaluka lehe järgi on minu päevane kalorivajadus 1578… Appi 😀 Peab süvenema kaloriarvestusse… 🙂

 2. Liis says:

  Tere,

  ülaltoodud lingilt saab kasulikke teadmisi, kuid ma ei soovitaks sealset informatsiooni “pimesi” usaldada. Selline suurus nagu KMI (kehamassiindeks) on üldlevinud näitaja tervisliku kaalu kohta ning sellest tasub küll juhinduda. Kuid antud kodulehel on ka toodud valem oma päevase energiavajaduse kohta – pigem on see valem oma päevase miinimumenergaiavajaduse kohta. See tähendab, et miinimub kilokalorite arv, mida peaksid ööpäevas tarbima, et elus püsida. Aga lisaks Sa veel ju liigud, käid tööl, teed koduseid toimetusi ja erinevaid treeninguid. Kõik need toimingud nõuavad energiat.
  Näiteks minule andis see valem soovituseks ~1300kcal ööpäevas, et oma kaalu säilitada. Sellise kaloraaziga kevadeks mind enam ei oleks… Minu tegelik energiavajadus on aga 2000-2300kcal ööpäevas sõltuvalt treeningutest/treeningute intensiivsusest.
  Minu soovitus on arvutada oma KMI, mis näitab kaalu tervislikkust ning lähtuda ka keha parameetritest, kas ja kui palju peaks kaalu langetama, säilitama või juurde võtma.

 3. Reigo says:

  Lisan veel, et kaaluleht on küll funtksionaalne (kalorisoovitusi ei oska kommenteerida), aga lehe tegijate-soovitajate-kontaktide kohta pole seal muud kui “Kaaluabi OÜ” (kaalude remont, metsasaaduste varumine, õmblusteenused jms), mis on Äriregistri andmetel 2009. a. märtsis suletud.

 4. hippo says:

  Regio Sa vaatad vale Kaaluabi. Krediidiinfo andmetel on üks teine Kaaluabi veel olemas lisaks sellele suletud ettevõttele

  Liis, KMI ja kalorinorm on sobivad inimestele kes ei tee sporti. Aktiivne sportlane teeb kindlasti asju natuke teisel tasemel

 5. Reigo says:

  Vaatasin vist valesti jah – äriregistri järgi on üks/suletud KAALUABI OÜ, teine/õige OÜ Kaaluabi.

  Siiski arvan, et kontaktide all võiks olla ka konkreetsed isikud – tõstab lehe usaldusväärsust ning kindlasti aitab sellega ka müügile kaasa. Selline isiklik arvamus või nii…

 6. Liis says:

  Kaaluabi poolt pakutav kalorinorm on ka siis liiga madal, kui inimene igapäevaselt trenni ei tee. Ka tavainime tõuseb hommikul voodist püsti, teeb tubaseid toimetusi, läheb kooli/tööle, kõnnib treppidest üles-alla, kõnnib autoparklast toidupoodi, kasvõi käib koeraga jalutamas… Kõik tegemised-toimetamised kulutavad energiat. Kui siia juurde lisada tervisesport, mis on ka 30 minutiline jalutuskäik, 40 minutiline kepikõnd, 55 minutit kestev rasvapõletustreening või näiteks 80 minutiline rattasõit, siis inimene vajab sellisteks tegevusteks veelgi rohkem enerigat, et organismi mitte ära kurnata.
  Otseloomulikult on iga inimese otsustada, kui vähe või palju energiat ta päeva jooksul tarbib ja kulutab. Aga kui tarbida pikema perioodi jooksul energiat vaid baasainevahetuseks vajamineva hulga, st mis on vajalik lihsalt eluspüsimiseks, siis sellega tehakse organismile “karuteene”. Võib esineda küll kiire kaalulangus, kuid mille nimel?
  Minu soovitus on hoida päevane kaloraaz väikeses miinuses, kui soovida kaalukaotust ja teha regulaarselt tervisesport.

  Näiteks peaks 30 aastane 170cm pikk ja 65kg kaaluv vähese aktiivsusega naisterahvas baasainevahetuseks (eluspüsimiseks) tarbima 1400kcal. Et säilitada oma kehakaalu, oleks kalorinorm 1900kcal. Kui temal oleks soov kaalu langetada, siis kuidas seda saavutada? Kõige lihtsam on jätta oma menüü endiseks (juhul, kui see on mitmekülgne ja tasakaalustatud) ja lisada päevakavva tervisesport. Näiteks teha igapäevaselt 40 minutiline kõnd tempoga 6,5km/h, kulutab juba ~200kcal või 3x nädalas 55 minutiline rasvapõletustreening, mis kulutab ~400kcal.

  Nüüd sai pikk vastus 😀 Loodan, et see selgitas nii mõndagi. Kui kellelgi tekib küsimusi, siis julgelt avaldage oma arvamust:)

 7. Liis Kutsar says:

  Tänan, et siia pandud Wikipedia lingi eest, seal ongi välja toodud, et see konkreetne valem on baasainevahetuse arvutamiseks. Baasainevahetuseks vajamineva energiahulga ja kalorinorm vahele ei saa aga panna võrdusmärki. Nii et jäägem õigete terminite ja tervislike soovituste juurde:)

 8. Liis says:

  Tegin testi ära… Otseloomulikult pidin ju valima selle raskema variandi 😀 Nüüd on tulemus käes – napilt keskmine, kõigest 36 kordust. Ega midagi, tuleb harjutada, kevadeks on eesmärk sooritada vähemalt 55 kätekõverdust sirgetel jalgadel:)

 9. Liina says:

  Tegin ka testi… ikka naistele mõeldud versiooni… tulemus 34 suure pingutusega 🙂 peab ikka tõsisemalt trenni tegema hakkama 🙂

 10. Maire says:

  Tegin siis ka proovi, õnnestus 15 korralikku kätekõverdust (mis teeb tulemuseks keskmine – naiste variant). Läbi häda oleks pigistanud 20 ka, aga hakkasin pelgama, et õhtul trennis ei jaksa äkki enam oma keha talutada!!!!

 11. Svea says:

  Meistriklass: tõsta parem käsi ja vasak jalg ning vasak käsi ja parem jalg ning püsi (ehk siis hõlju) selles asendis 30 sekundit. Kes selle viimase harjutuse sooritab, on nii heas toonuses, et ei pea elu lõpuni trenni tegema 😀 Nojah, mis ma ikka ilgun, eile Liis siis katsetas meie peal seda testi… Kuna mul õlgadega hetkel probleeme, siis ma jätsin selle pooleli. Aga ausalt öeldes – ega ma ka tervete õlgadega seda testi läbinud ei oleks. Nii et müts maha nende ees, kes selle testi edukalt sooritavad 🙂

 12. Maila says:

  Proovisin siis testi teha peale trenni.Ei jõudnud homset päeva ära oodata.Ja mis juhtus…ÄRA TEGIN!!!Juhhei!
  Mehed punnisid ka aga ära ei teinud.Ma ei jäta neid enne rahule kui nad selle testi ära sooritavad.

 13. hillar says:

  test tehtud,sain tulemuseks 64 kätekõverdust(vanus 35)aastaid tagasi olen teinud ka 97 korda,aga siis oli ka kehakaal 15kg väiksem.Üldiselt on valus vaadata,kuidas kätekõverdusi tehakse,enamasti on see ainult mingi nõksutamine,kõverdusi tuleb teha ikka korralikult,sirge kehaga ja rind peab ikka maad puudutama

 14. Ilona says:

  Tere. Tahaks alustada trennidel käima. Probleem ilmub selles, et teil on ainult Facebooki kontaktid millest mul pole mingit kasu kuna tööpäevadel puubud FB kasutamis võimalus. Kas teiega saab ka teisel moel ühendust võtma et end kirja panna? Tel. või e-maili aadress? Tänades,
  Ilona

 15. Liis says:

  Tere Ilona,

  tore, et soovite treeningutega alustada. Eelregistreerimine on vajalik BodyPump treeningutesse, selleks võib saata e-maili info@trennielamus.com .

  RAsvapõletustreeningusse ja BodyBalance`isse võib lihtsalt niisama kohale tulla.

  Kohtumiseni trennis,
  Liis Kutsar

 16. steroid abuse pics says:

  whoah this blog is wonderful i really like reading your articles.
  Stay up the good work! You recognize, a lot of individuals are searching around for this information, you could help them greatly.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga