Unusta mõtteviis “esmaspäevast lähen dieedile” ehk kuidas päriselt saavutada soovitud eesmärk!

Sellest blogipostitusest saad teada, kuidas personaaltreener Liis Arula seab eesmärki ja koostab tegutsemisplaaní.

Kõige lihtsam on eesmärgistamise protsessist ülevaate saamine näidetega ja kasutan selleks isiklikku EESMÄRKi. Usun, et saad sellega samastuda ja niimoodi on sul lihtsam toimiv plaan luua:

  • sõnasta eesmärk;
  • pane paika tähtaeg;
  • konkreetne tegevuskava.

Minu isiklik eesmärk on seljalihased visuaalselt välja tuua (“kuusekesed”) ja treenida tuharalihased ümarateks.

Spetsiifiliste seljalihaste väljatoomiseks on vaja langetada keha rasvaprotsenti. Mul juba on väga ilus selg! Ehk mul on olemas visuaalselt nähtavad lihased, mille suurusega olen rahul, kuid tahaksin spetsiifilist piirkonda esile tuua.

MIDA see minu jaoks tähendab? 

Hinnanguliselt 70% minu klientidest soovib visuaalselt nähtavaid KÕHULIHASEID. Igal inimesel on olemas kõhulihased, need on tavaliselt kaetud rasvkoega. Visuaalselt nähtavate kõhulihaste saavutamiseks on vaja muuta keha koostist ehk langetada rasva%. Sarnane minu seljalihaste eesmärgiga.

Ümarad tuharalihased saab tuharalihase hüpertroofiaga ehk tuleb treenimise ja toitumisega esile kutsuda lihaskasv.

Kui küsin oma personaaltreeningu kliendilt, mis on tema jõusaalis treenimise peamine eesmärk, siis saan sageli vastuseks TOONUSES lihased, mis sisuliselt tähendab sama – lihaskasvu. Ja hilisemas faasis „rasvapõletust“. Sõna LIHASKASV võib paljudele olla hirmuäratav, silme ette kerkivad lavavormis kulturistid ja tekib kartus sarnaseks saada, kui hakata jõusaalis lihaseid „kasvatama“. Jah, kuluturistid samuti on lihased suureks kasvatanud treeningu ja toitumisega, kuid neil on kulunud lavavormi (see on see, mida piltidelt näeme) aastaid. Kui sina oled jõutreeningutega alles alustamas, siis usu mind, lihaste kasvatamine annab sulle hoopis nö „toonuses“ lihased.

MIKS ma tahan seljalihased välja tuua ja ümaraid tuharaid? See on minu isiklik „miks“?

  • see on liivakella figuur, mis sümboliseerib minu jaoks naiselikkust;
  • saan kanda riideid, mis mulle meeldivad (õlapaeltega top ja vormis selg);
  • tunnen enesekindlust igas olukorras (rannas bikiinides ja abikaasaga romantiliselt aega veetes );
  • visuaalselt välja toodud lihaste taga on jõutreening – ma olen tugev ja tulen paremini toime füüsilise koormusega igapäevastel tegevustel või vabal ajal;
  • konkreetne eesmärk annab struktuuri, mille järgi tegutseda ja olen sellevõrra distsiplineeritum ning järjepidev, elan sellist elu, mis mulle meeldib.

Kui ma mõtlen läbi põhjused, miks soovin midagi saavutada, siis on lihtsam keerulistel momentidel endale eesmärki meelde tuletada ja nii oma plaanile kindlaks jääda.

Peamiselt minu kliendid soovivad taastada keha, mis oli varasemal eluperioodil. Mina mõtlen sellest nii, et nad soovivad tõsta enesekindlust ja jaksata rohkem. Sageli on see pigem seotud nende toredate mälestuste ja sündmustega, mida kogeti „paremas füüsilises vormis“ olles. Ma ei mõtle visuaalselt „väiksemat kaalunumbrit“, vaid terve ja tugev keha annab enesekindlust.

KUIDAS oma eesmärk saavutada?

  • eesmärk on sinu peamine prioriteet (inimene suudab korraga keskenduda 1-3 suurprojektile konkreetsel eluperioodil);
  • realistlik konkreetne tähtaeg – nii ei ole ruumi plaanist kõrvale kalduda;
  • ajalised vaheetapid ehk kontrollpunktid – nii on võimalus ennast tunnustada tehtud töö eest ja vajadusel plaani tõhusamaks korrigeerida;
  • jaga oma eesmärki lähedaste ja tuttavatega, siis hoiab see sind vastutavana – ehk mul on kohustus teiste ees;
  • konkreetne tegevuskava igaks nädalaks – see peaks sisaldama nädalapäevaliselt ja kellaajaliselt fikseeritud treeningute aegu ja toitumispõhimõtteid;
  • konkreetne ja arendav jõusaali treeningkava;
  • treeningplaani kohandamine vastavalt arengule;
  • sarnaste eesmärkidega inimestega suhtlemine, koos treenimine;
  • enese premeerimine;
  • protsessi nautimine!

Nendest punktidest lähtuvalt sõnastan oma eesmärgi:

„Treenimise ja toitumisega soovin visuaalselt nähtavaid seljalihaseid ja ümaraid tuharaid oma 41 sünnipäevaks!“

Minu eesmärk sõnastatult harjutusliku eesmärgiga:

„27.september 2024 suudan teha hea tehnikaga 12 lõuatõmmet ja kükkida raskusega, mis on vähemalt oma keharaskus (60kg)!”

Harjutuslik eesmärk aitab hoida treeningdistsipliini ja nii püsin kindlamini oma tegevuskavas.

Eesmärgi seadmiste protsess nõuab aega. See ei ole lihtsalt „esmaspäevast alustan dieediga“ mõtteviis. Minu soovitus on võtta 1 nädal selleks, et ausalt läbi mõelda, mida soovid, mõtted kirja panna, leida võimalused, kuidas plaani teostada.

Mina saan sind aidata eesmärgi seadmisel – teise inimesega on hea mõtteid põrgatada, et jõuda asja tuumani. Saan aidata konkreetse tegevuskava koostamisel – koos läbi arutada reaalsed etapid ja võimalused toimiva plaani jaoks. Lisaks saan sind aidata eesmärgipärase jõusaalikava koostamisega, mis toob soovitud tulemused.

Seda kõike teeme personaaltreeningu raames – aja broneerimiseks kirjuta info@trennielamus.com.

Tule minu juurde oma eesmärgi visiooniga, mille olulisuse oled enda jaoks läbi mõelnud. Mina AITAN Sinul paika panna “tehnilise” poole, kuidas eesmärk saavutada.

Sinu personaaltreener,

Liis

Et sa saaksid ka edaspidi kasulikke ja põnevaid nippe tervislikumaks eluviisiks, siis liitu meie uudiskirjaga alloleva vormi kaudu.

TrenniElamus uudiskiri