Kuidas alustada treeningutega?

 

kuidas alustada treeningutega TrenniElamus (800x325)

Tunned, et väiksemgi füüsiline pingutus võtab võhmale? Tahaksid rohkem tähelepanu pöörata oma tervisele? Muret teevad pinges lihased? Kaotaksid mõned kilod?

Küsimustele on lihtne vastus – tuleb ennast aktiivsemalt liigutama hakata.

Inimesed, kes ei ole kunagi spordiga tegelenud või kellel on treeningutesse jäänud pikem paus, võiksid alustada kergemat sorti madalakoormuseliste treeningutega.

Näiteks: kiir- või kepikõnd, sörkjooks, mõõdukas tempos rattasõit. Liikumisaeg võiks olla 20-30 minutit iga päev või 50-60 minutit 3 korda nädalas.

Kui treenida mõõdukas tempos (inimene suudab sportimise ajal rääkida), siis ammutavad lihased toitaineid peamiselt inimese kehasse ladestunud rasvadest. Kui treenida väga intensiivselt (inimesel tekib tugev hingeldus), siis on peamine energiaallikas inimese kehas olevad süsivesikud. Kuna lihaskoes on ainevahetus kiirem kui rasvkoes, siis kiirendamaks ainevahetust on soovitatav teha ka lihasharjutusi (kükid, väljaasted, kätekõverdused, istesse tõusud jms).

On inimesi, keda motiveerivad treeningkaaslased ja muusika. Neile sobib alustuseks madalakoormuseline aeroobika ja aktviivne venitustreening. TrenniElamuse pakub Rasvapõletustreeningut ja BodyBalance`it, leia endale sobiv treeningstiil ning tutvu treeningplaaniga , et saavutada oma eesmärgid.

Rasvapõletustreening on 55 minutiline, mõõduka tempoga aeroobika tund, kus “põletatakse” organismi ladestunud rasvasid. Treening algab soojendusega, mille eesmärk on lihtsate liigutustega pulss tõsta rasvapõletustsooni ja valmistada keha treeninguks ette. Treening jätkub tõhusa sammukombinatsiooniga, hoidmaks pulssi rasvapõletustsoonis. Liikuvale osale järgneb lihastreening – kasutades hantleid, kummilinte või ainult oma keharaskust sooritatakse funktsionaalseid harjutusi trimmimaks keha kõige strateegilisemaid piirkondi. Treening lõppeb lõdvestuste ja venitustega.

BodyBalance on Yoga`t, Tai Chi`d ja Pilatest ühendav tõhus treening, kus harjutused sooritatakse muusika saatel. See on treening, mis aitab tugevdada jala- ja kerelihaseid,  parandab painduvust ja tasakaalu, arendab keskendumist ning läbi kontrollitud hingamise sisendab kehasse harmoonilist tasakaalu. BodyBalance treeningud kuuluvad Les Mills süsteemi, mis tähendab seda, et üle maailma toimuvad samaaegselt ühesugused BodyBalance treeningud ning programm vaheldub iga kolme kuu tagant.

Kõige tähtsam on leida endale meelepärane spordiala. Seda kõrgem on motivatsioon vastava alaga tegeleda ning ka soovitud tulemused on saavutatavad.

Tõhusaid treeninguid soovides,

TrenniElamus

2 thoughts on “Kuidas alustada treeningutega?

 1. Ilona says:

  Tere. Tahaks alustada trennidel käima. Probleem ilmub selles, et teil on ainult Facebooki kontaktid millest mul pole mingit kasu kuna tööpäevadel puubud FB kasutamis võimalus. Kas teiega saab ka teisel moel ühendust võtma et end kirja panna? Tel. või e-maili aadress? Tänades,
  Ilona

 2. Liis says:

  Tere Ilona,

  tore, et soovite treeningutega alustada. Eelregistreerimine on vajalik BodyPump treeningutesse, selleks võib saata e-maili info@trennielamus.com .

  RAsvapõletustreeningusse ja BodyBalance`isse võib lihtsalt niisama kohale tulla.

  Kohtumiseni trennis,
  Liis Kutsar

Comments are closed.